Strefa logowania
W strefie logowania mają Państwo pełen dostęp do ofert handlowych czy promocji specjalnych działów sprzedaży, itp. Aby dostać się do Panelu Klienta należy podać login i hasło, które można uzyskać od właściwego działu sprzedaży
Aktualności
2009-10-30XXIV spotkanie Stowarzyszenia Farmaceutów Litewskich w Kownie
W dniu 17.10.2009r. odbyło się XXIV spotkanie Stowarzyszenia Farmaceutów Litewskich w Kownie. Spotkanie dotyczyło Dobrych Procedur Aptecznych, które w chwili obecnej są wprowadzane na Litwie. Gościem z Polski była mgr farm. Ewa Kolasińska, kierownik naszej firmy, która zaprezentowała system zapewnienia jakości produktu leczniczego w Polsce.
– Mamy podobne problemy i dlatego powinniśmy wymieniać się doświadczeniem oraz wzajemnie informować się o nowych trendach w farmacji w Europie – mówili uczestnicy spotkania. Stąd też na osobiste zaproszenie prof. Eduarda Tarasevitiusa, prezesa Stowarzyszenia Farmaceutów Litewskich swój referat wygłosili przedstawiciele z różnych krajów.
– W krótkim referacie szczegółowo opisałam Dobre Procedury Dystrybucyjne obowiązujące w naszej hurtowni oraz podstawowe akty normatywne w tym zakresie. Przedstawiłam zadania i zakres obowiązków osób odpowiedzialnych za nadzór nad jakością w wytwórniach, hurtowniach i aptekach – mówi mgr farm. Ewa Kolasińska, kierownik naszej firmy.
Wykład dotyczący procedur dystrybucyjnych w Polsce mocno ożywił dyskusję wśród uczestników, a zwłaszcza farmaceutów litewskich, którzy w chwili obecnej są na etapie wprowadzania takowych procedur. Następnie wystąpił Główny Inspektor Farmaceutyczny, który w związku z koniecznością wprowadzenia przez apteki Dobrych Procedur Aptecznych przedstawił podstawy prawne decyzji oraz ogólne zasady. Tematy przedstawiane przez aptekarzy litewskich w dużym stopniu dotyczyły problemów, z jakimi obecnie utożsamić się mogą również polscy farmaceuci. Bieżące dylematy farmacji litewskiej zajmowały szczególne miejsce w programie spotkania, a zwłaszcza nieuczciwa konkurencja, reklama aptek i produktów leczniczych, sieciowanie aptek, nowe zadania farmaceutów w zakresie opieki farmaceutycznej czy znaczenie grupy zawodowej w systemie całej opieki zdrowotnej. Podczas spotkania Jan Wiernikowski, farm. kliniczny z McMaster Children's Hospital (MCH) przeprowadził wykład na temat kosztów leczenia raka u dzieci. Z kolei mgr Biruta Varanaviciene zaprezentowała problemy aptek szpitalnych, w których powraca się m.in. do produkcji płynów infuzyjnych, co ma przynieść korzyści finansowe dla szpitali. Spotkanie przeniesiono w kuluary, gdzie w przyjaznej atmosferze przy kolacji i muzyce uczestnicy spotkania mogli kontynuować rozmowy.