Strefa logowania
W strefie logowania mają Państwo pełen dostęp do ofert handlowych czy promocji specjalnych działów sprzedaży, itp. Aby dostać się do Panelu Klienta należy podać login i hasło, które można uzyskać od właściwego działu sprzedaży
Aktualności
2015-12-30Relacja z VII Konferencji Lekarsko-Farmaceutycznej
Relacja z konferencji
Zorganizowana przez Fundację „Bezpieczna Farmakoterapia” we współpracy z Fundacja ZDROWIE i OPIEKA VII Ogólnopolska Konferencja Lekarsko – Farmaceutyczna „Bezpieczna Farmakoterapia” odbyła się 27-28 Listopada bieżącego roku w Krakowie. Wydarzenie odbyło się pod patronatem znanych osobistości świata nauki czyli Dziekana Wydziału Farmaceutycznego UJCM dr hab. n. farm. Jacka Sapy prof. UJ, Dziekana Wydziału Lekarskiego UJCM prof. dr hab. med. Tomasza Grodzickiego. Udział w tym ważnym wydarzeniu wzięło wielu farmaceutów z całego kraju. Przewodnim tematem wszystkich prezentacji były „Postępy w terapii chorób metabolicznych”. Wykłady odbyło się w centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego UJCM, które mieści się przy ulicy Łazarza 16.
Konferencję otworzyli prezes Fundacji Zdrowie i Opieka Dorota Świętek, przewodniczący komitetu naukowego prof. dr hab. Maciej Pawłowski oraz mgr farm. Janina Pawłowska – ekspert ds. farmacji szpitalnej. Wykład inauguracyjny wygłosiła dr hab. med. Barbara Gryglewska (Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum – Wydział Lekarski - Klinika Chorób Wewnętrznych i Geriatrii). Tematem tej prezentacji był „Nadwaga i otyłość jako problem zdrowotny i społeczny”.Prelegentką kolejnego wykładu była dr Joanna Chłopicka , która również jest pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum na wydziale Farmaceutycznym-Zakład Bromatologii. Prezentacja przygotowana przez Panią dr Joanne Chłopicką nosiła tytuł „Niefarmakologiczne metody profilaktyki i leczenia otyłości”.
Ostatnim w tym dniu wykład poprowadził dr. Hab. Jacek Sapa prof. UJ (Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum – Wydział Farmaceutyczny - Katedra Farmakodynamiki). Wszystkie wykłady zostały ocenione przez słuchaczy bardzo pozytywnie. Pomimo, że wykłady zaplanowane na pierwszy dzień się zakończyły nie był to jednak koniec atrakcji zaplanowanych przez organizatorów na ten dzień. Organizatorzy wszystkich swoich gości zaprosili do majestatycznych sal w Pałacu Krzysztofory. Wieczór koleżeński odbył się w głównym salonie pałacu zwanym salą Fontany. Uroczysta kolacja w pałacowym stylu nie mogła się obyć bez odpowiedniej muzyki. Dla gości został przygotowany koncert kwartetu smyczkowego. Nie był to jednak koniec wrażeń dla uczestników tego dnia, ponieważ na koniec organizatorzy przygotowali prawdziwą niespodziankę. Na spotkanie koleżeńskie przybyli dwaj wybitni znawcy historii Krakowa Mieczysław Czuma i Leszek Mazan, autorzy licznych publikacji na temat tego miasta. Właśnie jedna z tych publikacji a konkretnie książka pod tytułem „TATE, jedziemy do Krakowa!” była prezentem dla wszystkich uczestników konferencji. Opowieści anegdotyczne o Krakowie, które przygotowali obaj Panowie były niezwykle ciekawe i zabawne, co zgromadzeni skwitowali gromkimi brawami. Po wystąpieniu autorzy rozdawali autografy z dedykacjami dla przybyłych gości.
Drugi dzień wykładowy zaczął się wcześniej bo już o godzinie 9.00 pierwszy wykładowca stanął na katedrze sali wykładowej. Wykład poprowadził prof. dr hab. med. Maciej Małecki z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum- Wydział Lekarski- Klinika Chorób Metabolicznych. W tym dniu została przygotowana jeszcze jedna prezentacja pod tytułem „Powikłania w przebiegu cukrzycy”, który wygłosiła dr med. Barbara Katra z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum- Klinika Chorób Metabolicznych. Wszystkie tematy wykładów były bardzo aktualne i przekazane w ciekawy i interesujący sposób co często podkreślali uczestnicy konferencji.Po wykładach na słuchaczy czekał ciepły posiłek w przerwie przed testem zaliczeniowym.
W konferencji wzięło udział około 100 osób. Część naukowo- szkoleniowa zakończyła się testem, za którego poprawne rozwiązanie, uczestnicy otrzymywali tzw punkty twarde i miękkie. Po konferencji uczestnicy, którzy pozytywnie zaliczyli test otrzymali certyfikaty potwierdzające zaliczenie szkolenia. Z wyników uzyskanych na teście można spokojnie wywnioskować, że wszystkie wykłady zostały przyswojone przez słuchaczy na bardzo dobrym poziomie.
|
||