Strefa logowania
W strefie logowania mają Państwo pełen dostęp do ofert handlowych czy promocji specjalnych działów sprzedaży, itp. Aby dostać się do Panelu Klienta należy podać login i hasło, które można uzyskać od właściwego działu sprzedaży
Aktualności
2018-12-12Relacja z X Konferencji Lekarsko-Farmaceutycznej
Relacja z konferencji
Zorganizowana przez Fundację ZDROWIE i OPIEKA jubileuszowa X Ogólnopolska Konferencja Lekarsko – Farmaceutyczna „Bezpieczna Farmakoterapia” odbyła się 12-14 Października bieżącego roku w Krakowie.
Udział w tym ważnym wydarzeniu wzięło wielu farmaceutów z całego kraju. Przewodnim tematem wszystkich prezentacji był: „Postępy w zakresie leczenia chorób układu pokarmowego”. Tym razem wykłady odbyły się w sali konferencyjnej zlokalizowanej na Zamku w Przegorzałach usytuowanym przy ulicy Jodłowej 13 w Krakowie. Konferencję otworzyli prezes Fundacji Zdrowie i Opieka Dorota Świętek, przewodniczący komitetu naukowego prof. dr hab. Maciej Pawłowski oraz mgr farm. Janina Pawłowska.
Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. dr hab. Barbara Filipek (Katedra Farmakodynamiki Wydziału Farmaceutycznego UJCM). Tematem tej prezentacji była „Choroba refleksowa przełyku: objawy, powikłania, możliwości leczenie”.
Prelegentką kolejnego wykładu była prof. Dr hab. Anita Gąsiorowska (Wydział Lekarski UM w Łodzi. Prezentacja przygotowana przez Panią dr prezentacja nosiła tytuł: „Nieswoiste choroby zapalne jelit”.
Kolejny w tym dniu wykład przeprowadził prof. Dr hab. Maciej Gonciarz (Wojewódzki Szpital specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu). Tematem tej prezentacji był: „Postępy w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego”.
Tego samego dnia tuż po przerwie kawowej do prezentacji przystąpił mgr farm. Łukasz Hońdo (Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Krakowie). Wykład dotyczył „Farmakoterapii chorób jelit”. Był to ostatni wykład tego dnia. Pomimo, że wykłady zaplanowane na pierwszy dzień się zakończyły nie był to jednak koniec atrakcji zaplanowanych przez organizatorów. Wszyscy uczestnicy konferencji zostali zaproszeni do głównej sali zamku w której odbyła się uroczysta kolacja. Z tarasu zamkowego uczestnicy mogli podziwiać panoramę oświetlonego Krakowa. W takich okolicznościach nie mogło zabraknąć dobrej muzyki. Kwartet smyczkowy zagrał dla zebranych gości zarówno hity muzyki klasycznej jak i rozrywkowej.
Drugi dzień konferencji zaczął się jak zwykle wcześniej bo już o godzinie 9.15. Pierwszy wykładowca stanął na katedrze sali wykładowej. Wykład pod tytułem „Współczesne aspekty leczenia zakażeń wirusami hepatotropowymi” poprowadził prof. Dr hab. med. Waldemar Halota. Drugi tego dnia wykład dotyczył Niealkoholowej choroby stłuszczeniowej wątroby i został przygotowany przez prof. Dr hab. med. Marka Hartleba (Śląski UM w Katowicach). Tematem kolejnej prezentacji zajął się prof. Dr hab. med. Antoni Czupryna (Szpital Uniwersytecki UJCM). Prezentacja nosiła temat „Możliwości leczenia stanów zapalnych trzustki”. Był to ostatni wykład tegorocznej konferencji. Jak co roku po kilkuminutowej przerwie wszyscy uczestnicy zostali poproszenie o wrócenie na salę wykładową i napisanie testu zaliczeniowego. Poprawne rozwiązanie testu końcowego wiązało się ze zdobyciem punktów szkoleniowych. Uczestnicy, którzy pozytywnie zdali test, otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobytą wiedzę. Z wyników uzyskanych na teście można spokojnie wywnioskować, że wszystkie wykłady zostały przyswojone przez słuchaczy na bardzo dobrym poziomie. Jako że była to jubileuszowa konferencja to organizatorzy wydłużyli ją w tym roku o jeden dzień względem poprzednich lat. Po obiedzie uczestnicy mogli znowu liczyć na atrakcje. Organizatorzy zaplanowali wycieczkę i zwiedzanie podziemi Sukiennic a także Muzeum Sztuki Polskiej, gdzie znajdują się najcenniejsze polskiej dzieła. Po powrocie do Zamku w Przegorzałach zebrani goście mieli czas na przygotowanie się do kolacji, która odbyła się tym razem w Dworku w Tomaszowicach. Tutaj również nie mogło zabraknąć muzyki, którą zapewnił zebranym wirtuoz gitarowy. Jak co roku wystąpił także Pan Mieczysław Czuma, który zabawiał wszystkich swoimi anegdotami o Krakowie i historii dworku w Tomaszowicach. Konferencja zakończyła się po śniadaniu w niedzielę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również spotkamy się na kolejnej już XI konferencji Lekarsko- farmaceutycznej „Bezpieczna Farmakoterapia”.